Terapie kmenovými buňkami v Turecku

terapie kmenovými buňkami 1
Napsal William

Vše, co potřebujete vědět o léčbě kmenovými buňkami v Turecku! Jaká je průměrná cena v Istanbulu? Naše rady pro úspěšnou léčbu kmenovými buňkami v Turecku.

NejlepsiKlinika.com poskytuje informace o léčbě kmenovými buňkami v Turecku a pomůže vám objednat se na operaci u kvalifikovaných chirurgů na . Tento obsah má pouze informativní charakter a nenahrazuje radu odborného lékaře.

Kolik stojí transplantace kmenových buněk v Turecku?

Průměrná cena léčby kmenovými buňkami v tureckém Istanbulu je 6 500 EUR. V závislosti na potřebách se cena může pohybovat od 3 000 eur do 10 000 eur.

PostupCena Turecko
Terapie kmenovými buňkami2900 €

Co je terapie kmenovými buňkami?

Terapie kmenovými buňkami se používá již několik desetiletí, a to především u hematologických onemocnění. V současné době se stala jedním z nejoblíbenějších zákroků pro ty, kteří usilují o kosmetickou a estetickou regeneraci a omlazení, jako je anti-ageing, léčba vypadávání vlasů a jizev a estetika obličeje, tváří, nosu a prsou. Zde najdete informace, které potřebujete k léčbě kmenovými buňkami v Istanbulu v Turecku.

Co jsou kmenové buňky?

Kmenové buňky jsou skupinou buněk, které v lidském těle provádějí opravné a regenerační činnosti a mají také mnohostranný potenciál. Jinými slovy, buňky, které regenerují tkáně všech našich orgánů a mají schopnost se obnovovat, se nazývají kmenové buňky.

Kmenové buňky jsou buňky, které dávají vzniknout všem strukturám v lidském těle, a jsou jedinečné tím, že se samy obnovují. Proto se kmenové buňky používají při léčbě mnoha nemocí. Je třeba poznamenat, že se jedná o poměrně nový postup.

Léčba nebo terapie kmenovými buňkami umožňuje regenerovat poškozené buňky, tkáně a orgány pacienta. Zákrok se provádí transplantací kmenových buněk od pacienta (autologní transplantace) nebo od kompatibilního dárce (alogenní transplantace) či polokompatibilního dárce (haploidní transplantace).

Ačkoli se léčba kmenovými buňkami obvykle provádí pomocí kmenových buněk odebraných z kostní dřeně, lze ji nyní aplikovat i pomocí periferní krve, pupečníkové krve nebo tukové tkáně.

Jak se léčba kmenovými buňkami aplikuje?

Nejběžnější způsob získání kmenových buněk je z periferní krve, kostní dřeně, pupečníkové krve nebo tukové tkáně. Po odběru vhodných kmenových buněk od pacienta nebo dárce se tyto buňky vstříknou do cévního přístupu pacienta nebo přímo do poškozeného místa.

Úspěšnost se liší podle typu onemocnění, časového období a komplikací, které se vyskytnou. V některých případech také nemusí dojít k přilnutí kmenových buněk a může být nutné léčbu opakovat.

I zde nejnovější vědecké studie ukazují, že nejhustší populaci kmenových buněk má podkožní tuková tkáň. Proto se kmenové buňky odebrané z tukové tkáně v okolí pupku intenzivně využívají, zejména v estetických aplikacích.

Zjednodušeně řečeno, kmenové buňky přítomné ve formě pericytů (satelitních buněk) v podkožní tukové tkáni nebo v okolí pupku se získávají odstraněním tukové tkáně liposukcí, čímž vzniká stromální vaskulární frakce (SVF) bohatá na kmenové buňky.

Získaný vzorek tukové tkáně (obvykle sklo) se oddělí v laboratorních podmínkách a ve sterilním prostředí a poté se injekční metodou vstříkne do oblasti, kterou chcete omladit nebo opravit.

Typy kmenových buněk

Kmenové buňky se v lidském těle soustřeďují především ve dvou typech: dospělé kmenové buňky a embryonální kmenové buňky.

Dospělé kmenové buňky se obvykle nacházejí v kostní dřeni a tukové tkáni. Embryonální kmenové buňky se naproti tomu nacházejí v embryu nebo pupečníku.

V jakých oblastech se transplantace kmenových buněk používá?

Léčba kmenovými buňkami se používá především u onemocnění srdce, mozku a nervů. Lze ji použít u rakoviny kostní dřeně, lymfomů, Hodgkinových lymfomů, leukémií, anémií, středomořských anémií, orgánových nádorů, onemocnění plazmatických buněk, selhání kostní dřeně, mnohočetného myelomu, dědičných a vrozených onemocnění krve, onemocnění imunodeficitů a dědičných metabolických onemocnění.

Léčba kmenovými buňkami z dospělých kmenových buněk se často používá při léčbě proti stárnutí, omlazování obličeje a pleti, podpoře vypadávání vlasů, léčbě kloubů, chrupavek a kalcifikaci.

Léčba kmenovými buňkami v kosmetice a estetice

V současné době je k dispozici mnoho metod léčby kmenovými buňkami. Nejčastěji používanou a uznávanou jako nejúčinnější metodou v oblasti estetiky je léčba kmenovými buňkami pomocí tukové tkáně.

Podle výzkumů a vědeckých publikací se účinek léčby kmenovými buňkami, která je jednou z estetických aplikací, začíná projevovat přibližně po 6 měsících a u pacientů dochází k omlazení o 5 až 10 let v závislosti na vlastnostech pokožky a stavu stárnutí.

Tato metoda je také nejčastěji používanou a nejúspěšnější na světě. Léčba kmenovými buňkami jako součást estetických a kosmetických zákroků zahrnuje;

 • Boj proti stárnutí,
 • Léčba vypadávání vlasů,
 • Léčba jizev,
 • Tvarování obličeje (efekt vysokého světla),
 • Tvarování čelistí,
 • Výplň lícních kostí,
 • Nechirurgická operace prsou,
 • Nechirurgický lifting hýždí (BBL),
 • Odstranění deformací nosu (korekce nosu),
 • Tekutý lifting obličeje,
 • Zvětšení rtů,
 • Estetika rukou a nohou.

Výzkumy ukazují, že pokud se kmenové buňky aplikují ve spojení s tukovými injekcemi obohacenými o kmenové buňky, optimalizují dobré výsledky z hlediska hojení, rozjasnění a vypnutí kůže.

Tato terapie také přináší velmi dobré výsledky při ztrátě objemu v různých částech obličeje, získání efektu tvarování v určitých oblastech obličeje, redukci vrásek a dodání mladistvějšího vzhledu obličeje.

Ošetření kmenovými buňkami pro omlazení obličeje a pleti

Léčba kmenovými buňkami pro omlazení obličeje a pokožky pomocí kmenových buněk získaných z tukové tkáně je dnes jedním z nejoblíbenějších způsobů léčby. Při tomto ošetření se z břicha odstraní přibližně jedna sklenice tukové tkáně pomocí jakési liposukční metody.

Odstraněná tuková tkáň je ošetřena okamžitě, bez čekání. Poté se opět bez ztráty času vstříknou čerstvé kmenové buňky pod kůži tak, že se speciálními nástroji udělají malé otvory do požadované oblasti obličeje. Tímto způsobem začne kůže regenerovat své fibroblasty a elastickou látku.

Je třeba mít na paměti, že kmenové buňky rozpadlé v tukové tkáni musí být pod kůži vstříknuty čerstvé ihned, bez zmrazení nebo odeslání do jiného centra. V případě zmrazení může dojít k narušení životaschopnosti kmenových buněk.

Odpověď na otázku, jak k tomu dochází, je následující: naše kůže časem ztrácí svou pružnost a vitalitu vlivem okolního prostředí, slunce atd. Injekcí kmenových buněk pod kůži je dáno varování, aby kůže znovu získala svou pružnost. Kmenové buňky, které jsou zde vstříknuty, zvyšují syntézu kolagenu a dodávají pokožce živější a mladší vzhled.

Ošetření kmenovými buňkami při vypadávání vlasů

Léčba kmenovými buňkami hraje účinnou roli také při léčbě vypadávání vlasů. Získané kmenové buňky se vstřikují do míst, kde začínají řídnout vlasy, a to má pozitivní vliv na obnovu a reparaci dané oblasti.

Léčba kmenovými buňkami při poruchách kloubů a kalcifikaci

Je známo, že léčba kmenovými buňkami má regenerační účinek při kalcifikaci kloubů, menisků, natržení vazů a sportovních úrazech. Aplikuje se tak, že se pacientovi do kloubu vstříknou takto získané a separované buňky.

Při této aplikaci je cílem vytvořit chrupavčitou tkáň nebo podobnou vrstvu přibližně za 6 měsíců. Vstříknuté kmenové buňky umožňují regeneraci tkáně v kloubech, obnovu pojivové tkáně a samoopravu.

Využijte bezplatné vyhodnocení!

Na vyžádání a
bez jakýchkoli závazků z vaší strany.

Konzultace 100% gratuite. Analyzujeme vaši situaci, vaše potřeby a očekávání. A odhadneme rozpočet potřebný pro : Letenka + hotel + taxi + léčba.

Po celou dobu máte nad procesem plnou kontrolu. Naprostý klid.

O autorovi

William

Jmenuji se William Royer a jsem lékařský spisovatel se zkušenostmi s psaním složitých vědeckých údajů. Specializuji se na imunologii a hematologii. Velkou inspirací je pro mě úzká spolupráce s různými zdravotnickými pracovníky, včetně lékařů, zdravotních sester a zástupců pacientů. Publikuji také recenze.

‍👩‍⚕ ZÍSKEJTE CENOVOU NABÍDKU ➡️