All-on-4 v Turecku

vše na 4 Turquie pas chere 1
Napsal Kevin

All-on-4 v Turecku: cena 2026 Turecko vs Česko, rady a fotografie před a po. Počítejte s 65 000 až 116 000 Kč za čelist oproti 150 000 až 220 000 Kč v Česku. Průběh pobytu v Istanbulu, kontraindikace, techniky a ověřitelné vědecké zdroje.

Photo de Kevin

Obsah ověřil Kevin, odborník na zdravotnickou turistiku s 7letou praxí. Dokumentované a dostupné informace, poskytované obecně a nikoli z lékařského hlediska. Tento obsah nenahrazuje radu zdravotnického odborníka.

Kolik stojí All-on-4 v Turecku?

All-on-4 v Turecku stojí mezi 65 000 Kč a 116 000 Kč za jednu čelist. Cena závisí na značce implantátů, zkušenostech chirurga a úrovni zubní kliniky v Istanbulu. V Česku vyjde stejný zákrok přibližně na 150 000 až 220 000 Kč.

Tabulka cen 2026: Turecko vs Česko

Tato tabulka srovnává cenu All-on-4 v Turecku a v Česku v roce 2026, spolu s nejbližšími zubními zákroky.

Typ zákrokuTureckoČesko
All-on-4 (jedna čelist)65 000 Kč až 116 000 Kč150 000 Kč až 220 000 Kč
All-on-4 (celá dutina ústní)125 000 Kč až 205 000 Kč280 000 Kč až 420 000 Kč
All-on-6 (jedna čelist)88 000 Kč až 148 000 Kč200 000 Kč až 300 000 Kč
Zubní implantát7 500 Kč až 19 000 Kč25 000 Kč až 40 000 Kč
Uvedená cena obvykle zahrnuje implantáty, abutmenty, provizorní náhradu, ubytování v Istanbulu a transfery mezi letištěm, hotelem a klinikou.

All-on-4: jaká je míra přežití podle studií?

Podle systematického přehledu publikovaného v Journal of Clinical and Experimental Dentistry (2017) dosahuje míra přežití implantátů All-on-4 99,8 % po 24 měsících sledování.[1] Turecké kliniky používají stejný protokol se čtyřmi implantáty, ale žádná vlastní tureckoá data nejsou publikována.

Podle téhož přehledu se biologické komplikace typu periimplantitida týkají jen omezeného počtu pacientů po průměrném dvouletém sledování.[1]

Srovnání zubů před a po ošetření All-on-4 v Turecku
Příklad výsledku All-on-4: před a po zákroku v Turecku.

Co je All-on-4?

All-on-4 je technika kompletní obnovy chrupu, která nahrazuje všechny zuby v jedné čelisti pomocí pouze čtyř implantátů. Dva implantáty se zavádí svisle vpředu, dva šikmo vzadu. Na ně se následně upevní fixní přišroubovaná náhrada.

Proč je All-on-4 v Turecku třikrát levnější než v Česku?

All-on-4 stojí v Turecku mezi 65 000 Kč a 116 000 Kč oproti 150 000 až 220 000 Kč v Česku, protože provozní náklady turecké kliniky jsou výrazně nižší: mzdy, nájmy, odvody a náklady na vybavení. Cena samotného implantátu přitom zůstává stejná.

  • Náklady na lékařský i ošetřovatelský personál jsou v Turecku několikanásobně nižší.
  • Vlastní zubní laboratoř přímo v klinice odstraňuje mezičlánek, který se v Česku fakturuje zvlášť.
  • Vysoký počet zákroků umožňuje rozložit náklady na operační sál a 3D zobrazení mezi mnohem více pacientů.

Kliniky v Istanbulu nakupují od stejných výrobců jako české ordinace: Straumann, Nobel Biocare, Osstem, Dentium. Jednotlivý zubní implantát v Turecku stojí mezi 7 500 Kč a 19 000 Kč. Značka a typ implantátu by měly být uvedeny v nabídce.

Kompletní obnova chrupu pomocí implantátů v Turecku
Kompletní obnova protokolem All-on-4.

Rozdíl v ceně nic nevypovídá o kvalitě lékaře. Vysvětluje jej místní ekonomika, ne odlišné vybavení. Stejné cenové rozdíly platí i pro celou zubní chirurgii v Turecku, nejen pro All-on-4. Podezřele nízká nabídka i v rámci samotného tureckého trhu si ale zaslouží prověření, obvykle jde o šetření na značce implantátu.

Jaký celkový rozpočet počítat, včetně druhé cesty?

Léčba vyžaduje dvě cesty, ne jednu. Cena mezi 65 000 Kč a 116 000 Kč pokrývá první pobyt: chirurgický zákrok, zavedení čtyř implantátů a provizorní most. Definitivní most se nasazuje o 4 až 6 měsíců později, při kratším druhém pobytu.

Mimo balíček zůstává jen jedna položka, letenky na obě cesty. Původní cena zahrnuje klinickou část druhého pobytu, včetně definitivního mostu. Na místě už nic dalšího neplatíte.

Než podepíšete, položte si konkrétní otázku. Zahrnuje nabídka definitivní most, nebo jen provizorní? Právě v tomto bodě vznikají rozdíly mezi zdánlivě totožnými nabídkami.

Balíček za 65 000 Kč, který zahrnuje jen chirurgickou fázi, může vyjít dráž než balíček za 116 000 Kč zahrnující obě etapy. Naše česká koordinátorka tento bod ověřuje řádek po řádku u každé nabídky.

Před a po kompletní implantologické obnově chrupu v Turecku
Kompletní estetická i funkční obnova po zavedení implantátů.

All-on-4 nebo All-on-6: jaká technika pro jakou čelist?

All-on-4 využívá čtyři implantáty na čelist, All-on-6 šest. Volba se řídí objemem dostupné kosti, ne rozpočtem. V Turecku počítejte s 65 000 až 116 000 Kč za All-on-4 a 88 000 až 148 000 Kč za All-on-6, oproti 200 000 až 300 000 Kč v Česku.

Protokol All-on-4 umísťuje dva rovné implantáty vpředu čelisti a dva šikmé vzadu. Tento sklon snižuje přesah náhrady a vzdaluje implantát od citlivých anatomických struktur, čelistní dutiny a alveolárního nervu.

Šest implantátů rozkládá zátěž na více bodů. All-on-6 v Turecku se často volí pro horní čelist, jejíž kost je houbovitější než v dolní čelisti, nebo u pacientů s výraznou bruxismem.

Vyšší cena za šest implantátů nezaručuje delší životnost. Podle metaanalýzy publikované v Journal of Prosthetic Dentistry (2019), zahrnující 19 studií a 1 006 pacientů sledovaných nejméně 5 let, počet implantátů neovlivňuje ani míru přežití implantátů, ani náhrady.[2]

Schéma čelisti se čtyřmi implantáty nesoucími kompletní náhradu
Model čelisti se 4 implantáty nesoucími kompletní náhradu.

Lékař, který nabízí šest implantátů všem pacientům bez ohledu na vyšetření, nesleduje odborná data. Rozhodnutí se dělá individuálně, na základě CT snímku.

Je nutná kostní augmentace před All-on-4?

Ve většině případů ne. To je samotný princip All-on-4: zadní dva implantáty jsou šikmé, aby se opíraly o zbylou kost tam, kde by rovný implantát vyžadoval augmentaci nebo zvednutí dutiny. Rozhodne o tom pouze 3D CT snímek.

Vyhnutí se augmentaci zkracuje léčbu. Kostní augmentace vyžaduje 4 až 6 měsíců hojení navíc ještě předtím, než se zavede první implantát, tedy i další cestu.

Tento argument má své hranice. Při silné resorpci horní čelisti čtyři klasické implantáty už nenajdou dostatečnou oporu. Chirurg se pak přiklání k zygomatickým implantátům, kotveným do lícní kosti, k pterygoidním implantátům, kotveným vzadu v horní čelisti, nebo k předchozí augmentaci.

Žádná seriózní klinika nestanoví cenu All-on-4 bez zobrazovacího vyšetření. Nabídka na základě telefonického popisu se týká hypotézy, ne vašeho konkrétního případu.

Případ před a po implantologické léčbě All-on-4 v Turecku
Fotografie před a po All-on-4 v Turecku

Zirkon nebo akrylát: jaký definitivní most zvolit?

Definitivní most se vyrábí ze zirkonu nebo z akrylátové pryskyřice na titanové konstrukci. Zirkon lépe odolává opotřebení a zabarvení, akrylát je levnější a snáze se opravuje. Tato volba vysvětluje velkou část rozdílu mezi dvěma tureckými nabídkami.

  • Monolitický zirkon: frézovaný z jednoho bloku, velmi odolný proti zlomení a zabarvení, dlouhodobě stabilní vzhled. Jde o horní hranici cenového rozpětí.
  • Akrylát na titanové konstrukci: lehčí, lépe tlumí skusové síly a snadněji se upravuje přímo v křesle, ale rychleji se opotřebí a zabarví.
  • Keramika na kovu: mezitímní řešení, dnes u kompletních rehabilitací méně časté.

Dvě turecké nabídky za 65 000 Kč a 116 000 Kč nemusí nabízet stejný most. Před srovnáváním částek ověřte materiál, jinak srovnání nedává smysl.

Jste vhodný kandidát na All-on-4?

Vhodným kandidátem na All-on-4 je dospělý člověk s bezzubou nebo krátkodobě odsouzenou čelistí, v celkově dobrém zdravotním stavu, jehož zbytkový objem kosti umožňuje ukotvit čtyři implantáty. Věk není kritériem výběru, rozhoduje kvalita kosti a stav dásní.

Na konzultacích se nejčastěji opakují tři profily. Nositel snímatelné zubní náhrady, který už nesnáší její nestabilitu. Pacient, jehož zbývající zuby jsou pohyblivé a odsouzené k extrakci. Ten, komu byly odmítnuty klasické implantáty pro nedostatek kosti.

Částečně bezzubá čelist se zdravými zuby vyžaduje jiná řešení: lokální most na implantátech nebo jednotlivé zubní korunky. All-on-4 nahrazuje celou čelist, u tří chybějících zubů nemá smysl.

Hygiena je stejně důležitá jako kost. Neléčený zánět dásní ohrožuje ukotvení implantátů ve střednědobém horizontu. Chirurg proto často vyžaduje parodontální ošetření před zákrokem.

Jaké jsou kontraindikace?

All-on-4 se nedoporučuje při výrazném aktivním kouření, neléčené cukrovce, nedávné radioterapii v oblasti krku a obličeje nebo léčbě injekčními bisfosfonáty. Řada těchto stavů je dočasná, kontraindikace odpadá po stabilizaci zdravotního stavu.

  • Aktivní kouření: podle desetileté kohortové studie publikované v Journal of Clinical Medicine (2022) na 123 pacientech léčených All-on-4 má kouření významný vliv na selhání implantátu.[3]
  • Nekompenzovaná cukrovka: špatně kontrolovaný glykovaný hemoglobin zpomaluje hojení kosti i dásní.
  • Intravenózní bisfosfonáty: riziko osteonekrózy čelisti, je nutné posoudit s ošetřujícím lékařem před jakýmkoliv zákrokem.
  • Radioterapie v oblasti krku a obličeje: ozářená kost se s implantáty hůře integruje, je nutný odstup a stanovisko onkologa.
  • Silná neléčená bruxismus: noční skusové síly vystavují náhradu riziku zlomení.

Žádnou z těchto situací nelze vyřešit telefonicky. Lékař je ověřuje na základě krevních testů, aktuální medikace a CT snímku. Klinika, která se nezajímá o zdravotní anamnézu ještě před navržením termínu zákroku, vynechává důležitý krok.

Řezová vizualizace montáže All-on-4 na čtyřech implantátech
Řezová vizualizace All-on-4 zevnitř.

Horní nebo dolní čelist: je výsledek stejný?

Ne, ne úplně, a rozdíl je doložený odbornou literaturou. Podle prospektivní studie publikované v Cureus (2025) na 90 pacientech sledovaných 24 měsíců vykazovaly implantáty zavedené do dolní čelisti lepší primární stabilitu a menší úbytek kosti než implantáty v horní čelisti.[4]

Vysvětlením je anatomie. Kost dolní čelisti je hustá a kompaktní, kost horní čelisti houbovitější, a dutina omezuje dostupnou výšku vzadu.

Podle téže studie se hodnoty úbytku kosti v dolní čelisti stabilizovaly mezi 12. a 24. měsícem, zatímco v horní čelisti se stále vyvíjely.[4] Stav dásní kolem implantátů byl tam rovněž lepší.

To nevylučuje All-on-4 v horní čelisti, kde zůstává doloženým řešením. Praktickým důsledkem je pečlivější sledování a v některých případech volba šesti implantátů místo čtyř.

Tento rozdíl se v konzultacích málokdy zmiňuje. Přitom mění otázku, kterou byste měli lékaři položit.

Jak probíhá pobyt na All-on-4 v Turecku, den po dni?

První pobyt trvá 5 až 7 dní v Istanbulu. Chirurgický zákrok probíhá už druhý den a provizorní most se nasazuje před odjezdem, takže se nevracíte bez zubů. Druhý, kratší pobyt následuje o 4 až 6 měsíců později kvůli nasazení definitivního mostu.

  • Den 1: přivítání na letišti, transfer do hotelu, poté vyšetření na klinice: 3D CT snímek, panoramatický snímek, klinické vyšetření a schválení léčebného plánu.
  • Den 2: chirurgický zákrok v lokální anestezii se sedací, případné extrakce, zavedení čtyř implantátů, otisky.
  • Den 3: klid. Kontrola hojení a řešení otoku, který vrcholí kolem 48 hodin.
  • Den 4: zkouška a úprava provizorního fixního mostu, úprava skusu.
  • Den 5: definitivní nasazení provizoria, pokyny k hygieně a stravě, předpisy, předání zdravotní dokumentace.
  • Den 6 nebo 7: poslední kontrola, poté transfer na letiště.

Druhý pobyt trvá 3 až 4 dny. Zahrnuje definitivní otisky, zkoušku mostu a jeho nasazení. V této fázi se neprovádí žádný chirurgický zákrok.

Před a po u pacienta léčeného zubními implantáty v Turecku
Zubní implantát v Turecku: před a po

Tento harmonogram se liší klinika od kliniky, stejně jako u jiných pobytů v rámci zdravotní turistiky v Turecku. Vyžádejte si jej písemně ještě před rezervací letenek, plán počítající se zákrokem hned v den příletu, bez předchozího vyšetření, by měl vzbudit obezřetnost.

Co se děje mezi oběma cestami?

Implantáty se integrují do kosti ještě předtím, než dostanou definitivní most. Podle klinického sledování za 5 let, publikovaného Şen a kol. v roce 2026, výroba definitivní náhrady začíná až po 4 až 6 měsících nošení provizoria.[5] Do té doby není nutný žádný návrat do Turecka.

Provizorium je fixní a přišroubované, nikoli vyjímatelné. Umožňuje normálně jíst a mluvit. Je křehčí než definitivní náhrada, proto je třeba se vyhnout tvrdým potravinám a odklápění lahví zuby.

Další vývoj závisí na hygieně. Čištění po každém jídle a čištění pod mostem, mezizubním kartáčkem nebo ústní sprchou, omezuje zánět dásní kolem implantátů.

Sledování v tomto období probíhá na dálku. Posíláte fotografie klinice a komunikujete s českou koordinátorkou přes WhatsApp. Při jakémkoli neobvyklém příznaku, přetrvávající bolesti nebo uvolnění mostu, vyhledejte lékaře v Česku.

Výsledek zavedení zubních implantátů v Turecku, před a po
Zubní implantát v Turecku, před a po léčbě

Kdo zajišťuje péči po návratu do Česka?

Žádný český zubař není povinen převzít dokumentaci založenou v zahraničí. Následná péče proto stojí na dvou věcech: lékaři, kterého máte domluveného v Česku ještě před odjezdem, a kompletní zdravotní dokumentaci, kterou vám turecká klinika předá na konci prvního pobytu v Turecku.

Tato dokumentace musí obsahovat značku a přesný typ implantátů, číslo šarže, operační protokol a pooperační rentgenové snímky. Bez těchto podkladů český lékař nemůže objednat kompatibilní díl ani zasáhnout.

Záruka výrobce se váže na implantát, ne na zemi. Výrobci distribuují implantáty i v Česku, což umožňuje případný zásah. Záruka se týká pouze součástky, nikdy honoráře lékaře ani cesty.

Tři kroky mají větší hodnotu než jakýkoli obchodní slib. Domluvte si schůzku u českého zubaře ještě před odjezdem, aby znal váš výchozí stav. Uschovejte kartu implantátu a naplánujte roční kontrolu už od prvního roku.

Tento bod si s klinikou vyjasněte písemně ještě před podpisem. Co se stane, pokud implantát selže po 18 měsících, oprava v Turecku na vaše náklady, úhrada, nebo nic? Odpověď by měla být uvedena v nabídce.

Pokud se vám těžko rozhoduje, můžeme vám pomoci s úspěšným průběhem vaší léčby, a to za zvýhodněnou cenu. Naše koordinátorka je Češka.


FAQ – Časté otázky

Je zavedení All-on-4 bolestivé?

Ne, samotný zákrok bolestivý není, provádí se v lokální anestezii, často doplněné sedací. Pooperační průběh přináší otok a nepříjemný pocit po dobu tří až pěti dní, kontrolovaný předepsanými léky proti bolesti.

Počítejte s délkou pobytu plus několika dny po návratu, tedy zhruba deset dní u sedavého zaměstnání. Fyzicky náročná práce nebo práce v prašném prostředí vyžaduje opatrnější návrat. Podmínky pracovní neschopnosti po léčbě v zahraničí je třeba ověřit u zdravotní pojišťovny.

Ano, zpáteční let je naplánován za 5 až 7 dní, jakmile je nasazen provizorní most a zkontrolováno počáteční hojení. Odjezd hned den po zákroku se nedoporučuje, právě tehdy je otok nejvýraznější a stále může dojít ke krvácení.

Úhrada závisí na vaší pojistné smlouvě a situaci. Plánovaná zubní péče v zahraničí se řídí zvláštními pravidly a některé pojišťovny přesto uplatní svůj implantologický limit na základě faktury. Vyžádejte si písemné potvrzení ještě před odjezdem.

Čištění probíhá s mostem na místě, bez jeho vyjmutí. Kombinuje klasické čištění zubním kartáčkem a čištění pod náhradou pomocí mezizubního kartáčku nebo ústní sprchy k odstranění usazenin kolem implantátů. Právě tento krok předchází zánětu dásní.

Most je opotřebitelná součást, implantáty ne. Žádná standardní doba výměny neexistuje, závisí na materiálu, skusu a hygieně. Roční kontrola umožňuje odhalit opotřebení nebo uvolnění dřív, než začnou obtěžovat.

Lepší je se toho zdržet, alespoň během hojení. Podle desetileté kohortové studie publikované v Journal of Clinical Medicine v roce 2022 má kouření významný vliv na selhání implantátu.[3] Ukončení kouření zlepšuje dlouhodobou prognózu.


Kliniky v Istanbulu

  1. Klinika Acıbadem Dental: renomovaná nemocnice;
  2. Isilti Dental Istanbul: klinika specializovaná na estetickou stomatologii;
  3. Medico Clinic: klinika specializovaná na zubní lékařství.

Zdroje a reference

  1. Soto-Peñaloza D, Zaragozí-Alonso R, Peñarrocha-Diago M, Peñarrocha-Diago M. « The all-on-four treatment concept: Systematic review », Journal of Clinical and Experimental Dentistry, 2017;9(3):e474-e488 — Zobrazit zdroj
  2. de Luna Gomes JM, Lemos CAA, Santiago Junior JF, de Moraes SLD, Goiato MC, Pellizzer EP. « Optimal number of implants for complete-arch implant-supported prostheses with a follow-up of at least 5 years: A systematic review and meta-analysis », Journal of Prosthetic Dentistry, 2019;121(5):766-774 — Zobrazit zdroj
  3. de Araújo Nobre M, Lopes A, Antunes E. « The 10 Year Outcomes of Implants Inserted with Dehiscence or Fenestrations in the Rehabilitation of Completely Edentulous Jaws with the All-on-4 Concept », Journal of Clinical Medicine, 2022;11(7):1939 — Zobrazit zdroj
  4. Loyola D, Navaneetham A, Surraj S, Satish Kumaran P. « A Study Comparing the Efficacy of The All-on-Four Implants in the Maxillary and the Mandibular Arches », Cureus, 2025 — Zobrazit zdroj
  5. Şen N, Turkoglu P, Selvi F. « All-on-4 Implant Supported Prosthetic Rehabilitation of Maxilla After Complete-Arch Guided Soft Tissue Healing: A 5-Year Follow-Up », 2026 — Zobrazit zdroj

O autorovi

Kevin

Jsem Kevin, zakladatel webu. Moje osobní cesta mi umožnila pochopit, jak důležité je být dobře informován před kosmetickým, zubním, vlasovým nebo reprodukčním lékařským zákrokem. Dnes chci pomoci těm, kteří uvažují o lékařské cestě, tím, že jim nabídnu informace o procedurách, jejich nákladech, přípravě a pooperačním sledování. Přestože jsou mé články psány s největší pečlivostí, v žádném případě nenahrazují personalizované rady zdravotníka. Zvu vás, abyste objevili můj příběh, abyste lépe porozuměli mému přístupu.



‍👩‍⚕ ZÍSKEJTE CENOVOU NABÍDKU ➡️