Soukra Hospital

Clinique de la Soukra Tunis clinic 1

Soukra Hospital se specializuje na neurologii, neurochirurgii, ortopedii a rehabilitaci. Založena v roce 2003, tato akreditovaná klinika se nachází v Tunisu, Tunisko. Podívejte se na recenze pacientů, fotografie před a po a požádejte o cenu operací v zahraničí. Vyplňte formulář pro bezplatnou předběžnou diagnózu. Rychlá odpověď.

Photo de Kevin

Autor: Kevin, zakladatel nejlepsiklinika.com, informačního webu o zdravotní turistice od roku 2021. Obsah podložený zdroji, obecné a nelékařské povahy: nenahrazuje radu zdravotnického odborníka. Naše redakční zásady

Soukra Hospital, Tunis, Tunisko

🏥 Představení

Soukra Hospital je soukromá klinika na severním předměstí Tunisu, otevřená v březnu 2003 a patřící do skupiny Taoufik Hospitals Group. Zaměřuje se na nervový systém a pohybový aparát: neurologii, neurochirurgii, ortopedickou chirurgii a funkční rehabilitaci.

Na svých oficiálních stránkách je nazývána Clinique Soukra a skupina ji prezentuje jako první soukromé zdravotnické centrum v severní Africe specializované na nervový systém a pohybový aparát[1]. Rozkládá se na pozemku o rozloze 2,5 hektaru s 17 000 m² zastavěné plochy, přibližně 10 minut od letiště Tunis-Kartágo[3]. Skupina uvádí více než 100 partnerských lékařů[1].

Klinika disponuje 110 lůžky: 46 na multioborové klinice (z toho 2 apartmá) a 64 v následné péči a rehabilitaci (z toho 4 apartmá). Má 6 operačních sálů, jednotku intenzivní péče se 6 individuálními boxy, iktovou jednotku s 11 lůžky a denní stacionář se 4 lůžky[2].

Budova Soukra Hospital v Tunisu

V roce 2017 získala klinika akreditaci organizace France Accréditation, která potvrzuje shodu péče s francouzskými standardy. Podle skupiny je druhé soukromé zdravotnické zařízení v Tunisku, které ji získalo[1][2].


💼 Odborné oblasti

Soukra Hospital pokrývá následující specializace:

  • Neurologie a neurochirurgie: klinika zřídila první soukromou iktovou jednotku (UNV) v Tunisku, která se stará o pacienty s CMP ve dne i v noci. Neurochirurgové provádějí stereotaxi, neuronavigaci, operace při vědomí a v hypnóze. Oddělení funkční diagnostiky provádí EEG, video-EEG, EMG a evokované potenciály[4].
  • Ortopedická chirurgie a traumatologie: endoprotézy kyčle a kolene, artroskopie, endoskopická chirurgie páteře (krční a bederní kýly, zúžení páteřního kanálu) a chirurgie ruky s pohotovostí SOS Main[5].
  • Estetická, rekonstrukční a maxilofaciální chirurgie: před každým estetickým zákrokem provádí klinika somatické a psychologické předoperační vyšetření[5].
  • Funkční rehabilitace: skupina prezentuje Soukra Hospital jako první soukromou kliniku rehabilitace a funkční reedukace v Tunisku[3].

💶 Ceny procedur

Soukra Hospital nezveřejňuje své ceníky. Níže uvedené rozsahy jsou orientační, závazná je pouze cenová nabídka:

ProceduraOrientační cena v Soukra HospitalPrůměrná cena v Česku
Endoprotéza kyčle203 000 Kč až 270 000 Kč150 000 Kč až 250 000 Kč
Endoprotéza kolene180 000 Kč až 248 000 Kč130 000 Kč až 220 000 Kč
Chirurgie páteře158 000 Kč až 315 000 Kč200 000 Kč až 400 000 Kč
Kraniotomie360 000 Kč až 540 000 KčVětšinou hrazeno vaším zdravotním systémem
Rhinoplastika113 000 Kč až 158 000 Kč60 000 Kč až 120 000 Kč

🧑‍⚕️ Tým

Soukra Hospital spolupracuje podle skupiny Taoufik Hospitals Group s více než 100 partnerskými lékaři[1].

Na oficiálních stránkách není zveřejněn jmenný seznam lékařů. Při žádosti o cenovou nabídku si vyžádejte jméno a kariérní profil chirurga, který vás bude operovat.

Průčelí Soukra Hospital

Zobrazovací vybavení zahrnuje magnetickou rezonanci 1,5 Tesla, multidetektorový CT skener, 3D biplanární digitální angiograf, dva barevné dopplerovské ultrazvuky, kostní denzitometr a mamograf[2].


🎥 Prezentační video


📸 Fotografie kliniky

Vstupní hala Soukra Hospital:

Vstupní hala Soukra Hospital

🧭 Průběh pobytu

Léčba v Soukra Hospital obvykle probíhá takto:

1. První kontakt: pacient zašle svou zdravotní dokumentaci a klinika vypracuje cenovou nabídku.

2. Předoperační konzultace: setkání s chirurgem a předoperační vyšetření (zobrazovací metody, krevní testy) na místě před zákrokem.

3. Hospitalizace a operace: pobyt v jednolůžkovém pokoji nebo apartmá. Rehabilitační pokoje jsou přizpůsobeny pacientům se zdravotním postižením[6].

4. Pooperační sledování: lékařský dohled, fyzioterapie v případě potřeby a kontrolní konzultace před odjezdem.


✈️ Praktické informace

Letiště: Tunis-Kartágo, asi 10 minut jízdy autem od kliniky[3]. Oficiální stránky nezmiňují kyvadlovou dopravu; taxíky a autobusy obsluhují čtvrť[6].

Jazyky: web kliniky je ve francouzštině a francouzština je v Tunisku široce rozšířena spolu s arabštinou. Při žádosti o cenovou nabídku si ověřte, zda potřebujete jiný jazyk.

Bezpečnost: v září 2026 zařadilo české ministerstvo zahraničních věcí Tunis do kategorie zvýšené opatrnosti a doporučuje obezřetnost[7]. Před cestou si přečtěte jeho cestovní doporučení.


🛏️ Pobyt na klinice

Zde je to, co Soukra Hospital uvádí na svých oficiálních stránkách[6]:

Pokoje: jednolůžkové pokoje a apartmá s obývacím prostorem a vlastním sociálním zařízením, televizí se satelitními kanály a bezplatným internetem.

Stravování: podává se na pokoji nebo v restauraci; dietní sestra v případě potřeby upraví jídelníček.

Doprovod: člen rodiny může zůstat s pacientem, včetně tří jídel během pobytu.

Služby na místě: kavárna a restaurace otevřené od 7 do 19 hodin, modlitebna.


🏨 Hotely v blízkosti zařízení


📅 Termíny a délka

Termín konzultace: klinika jej stanoví po posouzení kompletní zdravotní dokumentace.

Délka pobytu: závisí na zákroku, od několika dnů u estetické chirurgie po jeden až dva týdny u náročné neurochirurgie. Chirurg ji upřesní v léčebném plánu.

Délka zákroků: orientačně 1 až 2 hodiny u běžné estetické chirurgie, 2 až 4 hodiny v ortopedii a déle v neurochirurgii.


📊 Klíčové údaje

UkazatelÚdaj
OtevřeníBřezen 2003
SkupinaTaoufik Hospitals Group
Kapacita110 lůžek (z toho 6 apartmá)
Operační sály6 sálů
Jednotka intenzivní péče6 individuálních boxů
Iktová jednotka11 lůžek
AkreditaceFrance Accréditation (2017)
Partnerských lékařůVíce než 100

❓ Časté dotazy

Ano. V roce 2017 získala klinika akreditaci organizace France Accréditation, která potvrzuje shodu péče s francouzskými standardy.

Klinika se zaměřuje na neurologii, neurochirurgii, ortopedickou chirurgii a chirurgii páteře a funkční rehabilitaci. Provádí také estetickou, maxilofaciální a všeobecnou chirurgii.

Ano. Klinika má pohotovostní službu a telefonní číslo pro neurologické pohotovosti dostupné ve dne i v noci, propojené s iktovou jednotkou pro pacienty s CMP.

Záleží na cenové nabídce. Požádejte kliniku, aby upřesnila, zda jsou zahrnuty hospitalizace, strava, vyšetření a honoráře chirurga.

Ano. Člen rodiny může doprovázet pacienta během pobytu, včetně tří jídel. Kliniku je třeba informovat před 10. hodinou.

Magnetická rezonance 1,5 Tesla, multidetektorové CT, 3D biplanární digitální angiograf, dva barevné dopplerovské ultrazvuky, kostní denzitometr a mamograf. Neurofyziologické oddělení provádí EEG, EMG a evokované potenciály.


📍 Poloha

Adresa: Rue Cheikh Mohamed Enneifer, 2036 La Soukra, Tunis, Tunisko[3]

Telefon: +216 36 406 300

Přístup z letiště: asi 10 minut autem nebo taxíkem z Tunis-Kartágo.


🔗 Užitečné odkazy

Chodba v Soukra Hospital

🔎 Další zajímavé články

🔗 Estetická chirurgie v Tunisku
🔗 Zubní péče v Tunisku
🔗 Bariatrická chirurgie v Tunisku
🔗 Cena transplantace vlasů v Tunisku


🏁 Závěr

Soukra Hospital je soukromá klinika se 110 lůžky patřící do skupiny Taoufik Hospitals Group, zaměřená na neurologii, neurochirurgii, ortopedii a rehabilitaci. Disponuje iktovou jednotkou, magnetickou rezonancí 1,5 Tesla a akreditací France Accréditation získanou v roce 2017. Nezveřejňuje své ceníky: před odjezdem si vyžádejte podrobnou cenovou nabídku.



📚 Zdroje a reference

[1] Taoufik Hospitals Group. Clinique la Soukra : établissement médical en Tunisie. Consulté en 2026. Zobrazit zdroj

[2] Clinique Soukra. À propos de nous. Consulté en 2026. Zobrazit zdroj

[3] Clinique Soukra. Accueil. Consulté en 2026. Zobrazit zdroj

[4] Clinique Soukra. Neurologie. Consulté en 2026. Zobrazit zdroj

[5] Clinique Soukra. Chirurgie. Consulté en 2026. Zobrazit zdroj

[6] Clinique Soukra. Votre séjour. Consulté en 2026. Zobrazit zdroj

[7] Ministerstvo zahraničních věcí České republiky. Tunisko: cestovní doporučení, bezpečnost. Consulté en 2026. Zobrazit zdroj

O autorovi

Kevin

Jsem Kevin, zakladatel webu. Moje osobní cesta mi umožnila pochopit, jak důležité je být dobře informován před kosmetickým, zubním, vlasovým nebo reprodukčním lékařským zákrokem. Dnes chci pomoci těm, kteří uvažují o lékařské cestě, tím, že jim nabídnu informace o procedurách, jejich nákladech, přípravě a pooperačním sledování. Přestože jsou mé články psány s největší pečlivostí, v žádném případě nenahrazují personalizované rady zdravotníka. Zvu vás, abyste objevili můj příběh, abyste lépe porozuměli mému přístupu.



‍👩‍⚕ ZÍSKEJTE CENOVOU NABÍDKU ➡️